Problem z komunikacją międzyludzką

Mam problem z rozmowa z ludźmi mam taką pracę gdyż widzę te same osoby mieszkańców sprzatam klatki schodowe mowie dzień dobry nic poza tym nie umiem zagadać przejmuje się tym codziennie są tam też biura wynajmowane i przechodzą przez klatke tez Ludzie codziennie te same osoby coraz bardziej mnie to meczy obwiniać się ze jak z nimi nie rozmawiam nie załaduje to sobie coś pomyślą o mnie ze nic nie mowie umiem rozmawiać z Ludźmi których znam a z obcymi nie taka pustka w glowie proszę o poradę

Witam. To zwyczajna sprawa, że z obcymi ciężej nam się rozmawia. Proszę się więc o nic nie obwiniać. Ale czuję, że problem bardzo Panią męczy, dlatego sugeruję zgłosić się po pomoc do psychoterapeuty lub psychiatry. Pozdrawiam.

Pani problem najłatwiej będzie rozwiązać w gabinecie psychologicznym. Zahamowanie kontaktów, stres związany z nawiązywaniem relacji może świadczyć o,pewnego rodzaju fobii społecznej, a takową należy przepracować ze specjalistą. Polecam psychołga poznawczo-behawioralnego, gdyż w tym nurcie jest wiele metod, które szybko i skutecznie pozwalają się pozbyć lęku społecznego.
Powodzenia!

Witam,
polecam spotkania z psychologiem i poszukanie przyczyn swojej skrytości i ograniczonego zaufania. Proponuje również wzięcie udziału w treningu interpersonalnym podczas którego nauczy się Pan rozumienia zachowań własnych i innych osób, nabędzie Pan umiejętności wyrażania myśli i uczuć, umiejętności rozwiązywania konfliktów itp.
pozdrawiam
Dorota Babrzymąka