Problem z komunikacją z mamą po śmierci taty

Mam problem z mamą. Od ponad roku (od śmierci mojego taty) mama mieszka u mnie. Nie wiem co mam robić, ponieważ właściwie cały dzień potrafi przesiedzięc na krześle ewentualnie postać i patrzeć bezmyślnie w okno. Nie mogę liczyć na jakąkolwiek pomoc z jej strony (ja pracuję). Przychodzę ok.17, czasami 18 godziny. Muszę szykować obiad, sprzątać itp. Nie dba o higienę (muszę upominać, żeby się umyła, umyła ręce zabierając się do jedzenia). Proszę o radę (do jakiego lekarza się zwrócić)

Witam,

strata bliskiej osoby najczęściej odciska na nas znaczący ślad. Wydaje się, że Pani mama jest właśnie w takiej sytuacji. Uważam, że dobrym pomysłem będzie konsultacja z psychoterapeutą lub psychiatrą a gdyby mama nie chciała się na nią zgodzić, proponuję wizytę u zaufanego lekarza rodzinnego (na początek). Być może jemu będzie łatwiej niz Pani pokierować dalszym leczeniem mamy. Pozdrawiam serdecznie i życzę Paniom wytrwałości

Dzień Dobry,
Proszę pójść z mamą do lekarzy psychiatry -KONIECZNIE. Proces żałoby przebiega etapami - mama Pani potrzebuje pomocy w poradzeniu sobie z nim. Nie potrzebne jest żadne skierowanie. Pozdrawiam, Dorota Szykulska -Paprocka

Witam. Pani mama jest w żałobie, która nie może zostać zakończona etapem pogodzenia się z utratą. Zachęcam aby zabrała Pani mamę do psychiatry, który może dobrać leki łagodzące stany depresyjne. Ważne jest aby mama miała możliwość porozmawiania również z psychoterapeutą na temat swoich uczuć związanych z utratą męża. Być może w Pani mieście jest grupa wsparcia dla osób w żałobie - to również mogłoby być pomocne. Pozdrawiam Izabela Trybus