Problem z koncentracją

Jestem 21-letnią studentką. Mój problem polega na tym, że kiedy słyszę jakąś melodię, prześladuje mnie ona cały dzień, ciągle "odtwarza się" w głowie. Nie mogę się wtedy skoncentrować, szczególnie podczas wykładu lub nauki. Po drugie - mam trudności z zapamiętywaniem i robieniem notatek, czego w poprzednich latach nie zauważyłam w takim stopniu. Czy można coś zrobić w takiej sytuacji?

KOBIETA ponad rok temu

Opisane dolegliwości mogą należeć do grupy objawów zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Charakteryzują się one natrętnymi myślami (obsesje) lub czynnościami (kompulsje), często jedne i drugie współistnieją razem. Natrętne myśli, koncepcje, wyobrażenia itp. wypływają z umysłu pacjenta i są przez niego identyfikowane jako własne (w odróżnieniu od innych schorzeń). Myśli te mają charakter powtarzający się, natrętny i nieprzyjemny dla pacjenta. Niekiedy są to myśli obce naturze pacjenta - bluźniercze, religijne, seksualne. Niekiedy mogą dezorganizować życie pacjenta, wpływając negatywnie na jego funkcjonowanie. Problemy z koncentracją i pamięcią mogą należeć do spektrum objawów. Proponuję wizytę u psychiatry w celu lepszego rozeznania problemu.