Problem z koncentracją i natrętne myśli po śmiertelnym wypadku rodziców

witam przejde do rzeczy, 3 tygodnie temu w wypadku zginęli moi rodzice od tego czasu mam straszne problemy ze sobą, nie umiem w ogolę sie skoncentrować szczególnie w pracy(jestem stolarzem, pracuje na pile) non stop dręczy mnie myśl że to z mojej winy, jak przypomnę se o nich to zaraz mi łzy lecą same nie umiem tego powstrzymać nawet w pracy, boje sie jeżdzić swoim samochodem, boje sie :( w domu z zoną i synem mało rozmawiam, wszystko widze na minus. Czy ja musze isc do psychiatry??

Do psychiatry - niekoniecznie. Bardziej polecam zgłosić się na konsultację psychologiczną, podczas której będzie mógł Pan przepracować swój ból, żal i smutek po stracie rodziców.
Jest Pan aktualnie w procesie żałoby, który u różnych osób ma różną długość i przebieg. Żałoba po stracie wymaga czasu i przechodzenia przez różne jej fazy, aż do ostatecznego pogodzenia się i zrównoważenia. Człowiek może przez ten proces przejść sam, ale warto czasem zwrócić po pomoc aby towarzyszące temu emocje nie zawładnęły w pełni Pana funkcjonowaniem. Powodzenia!

Witam,
z opisu wynika, że wypadek w którym zginęli Pana rodzice miał miejsce niedawno. Stanowił on też dla Pana trudne i niespodziewane doświadczenie. Warto wiedzieć, że proces żałoby po nagłej stracie ważnych dla nas osób trwa zwykle przez pewien czas. W trakcie jego trwania pojawiają się kolejne fazy związane z różnymi emocjami i przeżyciami. Przez portal internetowy nie można postawić właściwej diagnozy. Dlatego nie mogę określić, czy Pana reakcje maja charakter naturalny (co jest bardzo prawdopodobne), czy też nadmiarowy. Jeśli doświadcza Pan niepokoju w związku z obserwowanymi u siebie zachowaniami i reakcjami zachęcam do skorzystania konsultacji u psychologa. W rozmowie będzie mógł Pan więcej dowiedzieć się o charakterze własnych przeżyć, a także uzyskać informacje o możliwych sposobach radzenia sobie w tej trudnej sytuacji.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl