Problem z koncentracją i pamięcią u 22-latka

Dzień dobry, Piszę w sprawie mojego ostatniego samopoczucia. Jestem robiącym karierę w finansach studentem dwóch kierunków. Ostatnimi czasy jednak mam problem z koncentracją i pamięcią. Czuję, że gdy coś wykonuję po kilku godzinach jestem jakiś odrealniony gdy chce sobie coś przypomnieć. Udczuwam ucisk w głowie i ból w karku. Ostatnimi czasu chodzę jakiś "zaćmiony". Leczyłem się na zatoki - kilka razy w roku przechodziłem zapalenie. Miałem płukanie kilka lat temu i od tego czasu tylko antybiotyk

Dzień dobry!
Objawy, które Pan opisuje, mogą wynikać z czynników somatycznych (takich jak zapalenie zatok, przemęczenie), bądź psychologicznych.
W pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza i zrobić podstawowe badania.
Jeśli przyczyny somatyczne zostaną wykluczone, należy zwrócić się po pomoc psychologiczną, bowiem objawy, o których Pan pisze mogą mieć charakter nerwicowy.
Z wyrazami szacunku
Barbara Owczarska