Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 6 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z koncentracją i pamięcią u 22-latka

Dzień dobry, Piszę w sprawie mojego ostatniego samopoczucia. Jestem robiącym karierę w finansach studentem dwóch kierunków. Ostatnimi czasy jednak mam problem z koncentracją i pamięcią. Czuję, że gdy coś wykonuję po kilku godzinach jestem jakiś odrealniony gdy chce sobie coś przypomnieć. Udczuwam ucisk w głowie i ból w karku. Ostatnimi czasu chodzę jakiś "zaćmiony". Leczyłem się na zatoki - kilka razy w roku przechodziłem zapalenie. Miałem płukanie kilka lat temu i od tego czasu tylko antybiotyk
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Dzień dobry!
Objawy, które Pan opisuje, mogą wynikać z czynników somatycznych (takich jak zapalenie zatok, przemęczenie), bądź psychologicznych.
W pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza i zrobić podstawowe badania.
Jeśli przyczyny somatyczne zostaną wykluczone, należy zwrócić się po pomoc psychologiczną, bowiem objawy, o których Pan pisze mogą mieć charakter nerwicowy.
Z wyrazami szacunku
Barbara Owczarska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy