Problem z koncentracją i zaburzenia świadomości

Czy to normalne, że nagle zamyslam się i w ogole nie wiem co sie wtedy wokół dzieje. Nie panuje nad tym i nawet nie jestem świadoma, ze tak sie zamyslilam. Nauczyciele mnie budza , ale czasami w ogole ich nie słyszę lub odwracam sie w stronę gdzie stal wcześniej choć przede mna stoi. Tak samo mam problem z tym że , po sekundzie zapominam co robilam lub nie rozmumiem co sie do mnie mowi. W ciągu sekundy przestaje sluchac, rozumiec. Robie wszystoo na odwrot niz mysle. Kiedyś tak nie było.

Witam,
Ocena opisywanych przez Pania, subiektywnych trudności przez portal internetowy jest bardzo trudna. Aby rozpoznać trudności w koncentracji uwagi, poszukać ich przyczyn ważny jest opis objawów jak i ich dokładniejsze przebadanie. Jeśli opisywane sytuacje martwia Panią warto skonsultować sie ze specjalista. Można spróbować porozmawiać na temat objawów z lekarzem rodzinnym. Kontakt taki pozwoli na ewentualne wykluczenie przyczyn medycznych. Lekarz moze tez skierowac do specjalisty. Warto udać się do psychologa, który będzie mógł wykorzystac metody obiektywne pozwalające na rozpoznanie nasilenia opisywanych stanów (czy testy wykazują trudności w wybranej sferze funkcjonowania). Możliwe ze opisywane przez Panią stany wiążą się jedynie np. z naturalnymi procesami dorastania. Proszę rozważyć konsultacje
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznać siebie.pl