Problem z kontaktem wzrokowym u 2,5-latka

Witam moj synek ma 2.5 roku i mam pewne obawy nie zawszs reaguje na imie ale kontakt wzrokowy czestszy niz rzadszy nie mowi,tylko sylaby pa am ała nie .lubi sie przytulac lubi sie smiac,bawic sie zabawkami w akuku,je sam,nie boi sie ludzi,zwierzat,nasladuje wszystkie ruchy miny jest bardzo ruchliwym dzieckiem wszystko go interesuje,potrafi zaniesc rzecz na odpowiednie miejsce ale jak cos chce to ciagnie za reke i pokazuje yy jak chce pic to przynosi butelke i kubek czy mam sie czym martwic?

Witam,o
Nie jestem w stanie postawić diagnozy dziecku bez kontaktu. Dziecko 2,5 letnie może mieć zespół anomalii bez podłoża patologicznego. Ważna jest także informacja czy dziecko zawsze miało problem z kontaktem wzrokowym czy pojawiło się to teraz Jeśli objawy wzbudzają w Pani niepokój proponuję udać się do psychologa dziecięcego, natomiast wymienione objawy nie muszą oznaczać anomalii rozwojowych.
Pozdrawiam

Szanowna Pani. Opisane przez Panią zachowania synka świadczą o zaburzeniu pewnych sfer rozwojowych. Proszę jak najszybciej udać się na konsultację do poradni dziecięcej, gdzie lekarz skieruje Panią na badania specjalistyczne z dzieckiem. Wczesne wykrycie dysfunkcji rozwojowych lepiej rokuje przyszłość dziecka.
Serdeczności
Edward Jakubowicz

Witam. Pani dziecko wiele potrafi i wygląda na to, że prawidłowo się rozwija. Słaby rozwój mowy u chłopców w tym wieku jest dość typowy. Może Pani skonsultować się z logopedą lub neurologopedą, żeby rozwiać wszystkie wątpliwości i usłyszeć pomysły na stymulowanie mowy dziecka. Może synek ma jakieś problemy ze słuchem? Proszę to również sprawdzić. Pozdrawiam i życzę powodzenia!