Problem z miłością i brakiem akceptacji ze strony rodziców

Mam 32 lata, jestem po rozwodzie. Obecnie poznałem wspaniała kobiete która ma dwie piekne córki, bardzo ja pokochałem i ona mnie. Bardzo chcę z nia być jednak moi rodzice nie akceptuja takiego związku, mają jakieś dziwne podejście do życia, nie są zadowoleni z tego ze jestem bardzo szczęsliwy. Co mam robić?

Witam, zachęcam do wizyty u psychoterapeuty aby przyjrzeć sie co takiego sie dzieje, że mimo iż jest Pan dorosły, nie potrafi Pan cieszyć sie szczęściem i swoim życiem bez akceptacji rodziców. Myśle, że to ważne dla Pana poczucia szczęścia i zbudowania satysfakcjonującej relacj z partnerką. Pozdrawiam

Witam,

Rozumiem, że brak akceptacji ze strony rodziców, zaburza w pewien sposób poczucie szczęścia, którego doświadcza Pan w związku. Skoro zależy Panu na zdaniu rodziców - należy szczerze i otwarcie z nimi porozmawiać, co dokładnie nie podoba im się w Pana obecnej sytuacji życiowej, dopytać czy posiadają jakieś zasadne argumenty przeciwko, być może chodzi o ich światopogląd, może jest to wynik tak pojmowanej przez nich troski o Pana. Należy przedstawić własny pogląd na świat, na ten konkretny związek i postawić jasno granicę między swoimi dorosłymi decyzjami a wpływem rodziców.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek