Problem z miłością w małżeństwie

Witam...Jestem mężatką od 1,5lat.Od września nie układa mi się z mężem czuję się zaniedbywana,niekochana,nie wspierał mnie kiedy poroniłam (ciąża planowana od ponad roku).Napisał do mnie chłopak który mnie wspiera,kocha.Wczoraj wyszło na jaw że spotykałam się z tym chłopakiem.Mężowi pow że zakochałam się i że nie widzę sensu ratowania małóżeństwa chciał popełnić samobójstwo mąż.Moje pytanie brzmi:Jak mam zrobić to delikatnie by odejść od męża by niepopełnił samobójstwa?Nie kocham go i nie ufam.

Dzień dobry.

Z opisu wynika, że podjęła Pani już decyzję o odejściu od męża, toteż wydaje się, że najlepszym sposobem jest spokojna rozmowa (bez wytykania błędów), podczas której przedstawi Pani mężowi swoją decyzję i wyjaśni Pani, że niezależnie od jego działań, nie zmieni jej Pani. Dodać też trzeba, że nie da się spowodować, by Pani odejście było na tyle "delikatne", by mąż go w ogóle nie odczuł.
Warto jednak, by niezależnie od podjętej już decyzji, rozważyła Pani, czy Pani odejście do nowego chłopaka nie ma charakteru ucieczki od zwyczajnych, życiowych problemów małżeńskich, które zwykle pojawiają się w związkach, w których szwankuje komunikacja. Jeżeli tak właśnie jest - istnieje duże prawdopodobieństwo, że po kolejnych kilku latach w nowej relacji znów poczuje się Pani zaniedbywana i nie kochana i znów zacznie Pani szukać uniesień charakterystycznych dla początkowej fazy każdego związku, czyli zakochania.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Próba samobójcza męża i jego obecne zamiary samobójcze są dużym problemem i zdecydowanie konieczna jest tu opieka psychologiczna i psychiatryczna. Kryzys małżeński, rozstanie i rozwód są dużym kryzysem w życiu każdego człowieka, targnięcie się na swoje życie wskazuje jednak na głębsze problemy mężczyzny i ograniczone umiejętności radzenia sobie ze stresem. Ważne, aby otrzymał specjalistyczną pomoc.

Możecie Państwo także wspólnie skorzystać z konsultacji małżeńskich, aby ustalić, czy jest jeszcze możliwe pozostanie w związku i rozwiązanie problemów, które oddalały Państwa od siebie.
Psychoterapia jest jednak nie tylko drogą ratowania i poprawia związków, ale także dobrego, mądrego, bezpiecznego rozstania i przejścia przez rozwód, jeśli taką decyzję Państwo podejmiecie.

Pozdrawiam!