Problem z nadmierną produkcją cuchnących gazów i wzdęciem brzucha

Od 2 m-cy mam problem z nadmierną produkcją cuchnących gazów i wzdęciem brzucha.Oprócz tych objawów i zaparć (ale nie dramatycznych) nic mnie nie boli, nie mam mdłości, zgagi. Jestem osobą zdrowo odżywiającą się i aktywną, natomiast zaobserwowałam, że wszystko się zaczęło od znacznego zwiększenia podazy białka (z przyczyn treningowych). Dodam, że mam problemy z odpowiednią podażą płynów (wiem, że piję za mało ale to już X lat),ale objawy nasilają się przy różnych posiłkach.co może być przyczyną?

Piotr Pilarski

Może to wynikać z nadmiernej ilości białka w diecie o której Pani wspomniała. Warto byłoby się wybrać do dietetyka aby dokładnie przyjrzał się Pani diecie.

Pozdrawiam.