Problem z nadmiernym apetytem, twardy brzuch i spowolniony metabolizm u 19-latki

Przez zimę przytyłam 5kg, a teraz nie mogę tego zrzucić. Mam problem z nadmiernym apetytem, mimo, że brzuch jest pełny to mam nieposkromiony apetyt, nie potrafię sobie z tym poradzić, mam ciągle okrągły i twardy brzuch. Piję herbatki wspomagające odchudzanie, ale po nich dopada mnie wilczy głód. I jestem ciągle głodna przed snem, a gdy nie zjem to boli mnie głowa. Zamiast zrzucać tych 5kg czuję, że ciągle tyję. Mam bardzo spowolniony metabolizm. Proszę pomóżcie.

Witam serdecznie,

Aby bliżej przyjrzeć się problemowi musiałabym wiedzieć jak wygląda Pani obecny jadłospis. Być może jest on ubogi w wartościowe składniki odżywcze i mimo iz zjada Pani sporo to nie odpowiednie produkty. Jeżeli dieta jest źle zbilansowana, niepełnowartościowa to organizm domaga się od Pani uzupełnienia braków i wciąż ma Pani apetyt i podjada co doprowadza do wzrostu wagi. Jeżeli zjada Pani zbyt mało w dzień i nie pokrywa swego dziennego zapotrzebowania energetycznego to dopadnie Panią głód wieczorem. Jedyną drogą która pozwoli na przyspieszenie metabolizmu jest zachowanie regularności posiłków. Powinna Pani jadać mniejsze porcje ale często bo 5 razy dziennie w odstępach 2,5-3h i nie podjadać pomiędzy posiłkami. W ten sposób przemiana materii wskoczy na wyższy poziom i zacznie Pani gubić zbędne kilogramy. Nie polecam herbatek wspomagających odchudzanie ponieważ one najczęściej odwadniają organizm. Jeżeli w diecie brakuje węglowodanów złożonych obecnych np w kaszy, brązowym ryżu czy razowym makaronie to zwiększy sie Pani apetyt na słodycze, gdyż organizm będzie się domagał źródeł energii a wiem z doświadczenia moich pacjentów że wtedy najczęściej sięgali po proste źródło cukrów czyli właśnie słodkości.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można napisać do mnie i w mailu opisać swój przykładowy dzień - co Pani zjada na dane posiłki, jakie są odstępy pomiędzy kolejnymi posiłkami itp Ja przeanalizuję jadłospis i wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Ogólne wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska