Problem z nadmiernym poceniem całego ciała

Witam. Mam poważny problem z nadmiernym pocenie praktycznie całego ciała. Trwa to od mniej więcej 15 roku życia, w tej chwili mam 34. Wyniki na cukier,tarczyce w normie. Najprawdopodobniej mam hiperhydroze, do tego nerwica. Leczylem się u psychiatry dość długo, ale leki powodowały senność pozytywnych efektów brak,więc odpuscilemW tamtym roku robiłem zabieg botoksu na dłonie i byłem średnio zadowolony z efektu. Gdzie jeszcze mogę szukać pomocy?

u psychoterapeuty na terapii.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Biorąc pod uwagę, że ma Pan nerwicę warto szukać pomocy u osób zajmujących się tego typu problemami (psycholog, psychoterapeuta, psychiatra). Pocenie w mniejszym lub większym stopniu ale jest u Pana powiązane z tym co dzieje się w sferze emocjonalnej. Można próbować objaw złagodzić, ale warto także podjąć leczenie przyczynowe. Zająć się przyczynami a nie tylko skutkami. Przyczyna leży prawdopodobnie w emocjach, więc bez zajęcia się nimi trudno będzie problem rozwiązać.
pozdrawiam Pana, RG