Problem z nadmiernym poceniem stóp, rąk, pach i twarzy u 19-latka

Mam 19 lat i problem z nadmiernym poceniem się. Dotyczy to stóp, rąk, pach i twarzy. Żadne leki z apteki nie pomagają. Dziwne jest to że nie ma znaczenia czy jest ciepło czy nie. Często jest tak że jest mi zimno a i tak pachy mam mokre. Proszę o pomoc. Dziękuje

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z dermatologiem i rozważenie leczenia zastrzykami z toksyną botulinową, kóre podawane co kilka miesięcy zmniejszają reaktywność gruczołów potowych.

Polecam wizytę u endokrynologa, zleci on odpowiednie badania. Jeśli problem będzie się nadal nasilał można wykonać zabiegi z botoxem na nadpotliwość.