Problem z nadwagą u 14-latki

Witam! Mam 14 lat. Ważę ok 75 kg przy wzroście 160 cm. Ciężko mi czasem kupić ubrania w moim rozmiarze. Wiele razy próbowałam się odchudzać ale nic z tego nie wychodziło. Niektórym trudno w to uwierzyć ale jestem bardzo aktywna sportowo. Mam wiele osiągnięć. Dlatego dziwię się, że mam nadwage. Dodam jeszcze, że nadwaga w mojej rodzinie jest ,,dziedziczna". W jaki sposób mogę szybko schudnąć 10-15 kg?

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że nie ma diety cud która SZYBKO I TRWALE spali nasze dodatkowe kilogramy. Ponieważ kilogramy przybywają nam zwykle przez długi okres czasu nie da się ich pozbyć od tak. Zdrowy ubytek masy ciała to około 1 kg tygodniowo- każdy szybszy spadek masy ciała nawet jeśli jest niestety prowadzi do efektu jojo. Podstawa odchudzania jest zmiana nawyków żywieniowych na inne zdrowsze, nie chodzi tu o przewracanie życia do góry nogami ale naprawienie pewnych błędów które często nam się zdarzają. Żeby określić jakie błędy popełniamy należało by przyjść do dietetyka z tzw dzienniczkiem żywieniowym w którym co najmniej przez tydzień będziemy pisać co jemy w ciągu całego dnia- takie notatki pozwolą dietetykowi wskazać błędy żywieniowe, na tej podstawie będzie też w stanie dopasować do danej osoby dietę tak aby nie była ona drastyczna ani zbytnio różniąca się od naszego standardowego stylu żywienia. - odchudzanie to nie jest zastosowanie diety np Kopenhaskiej przez 13 dnia i powrót do dawnego trybu życia, odchudzanie to okres nauki innych, zdrowych nawyków żywieniowych, jeśli się ich nauczymy- schudniemy trwale.