Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
umów wizytę 0
Monika Bigoś Dietetyk, Kraków
73 poziom zaufania

Stopniowe eliminowanie słodyczy, zbadanie żeby w diecie była spora ilość błonnika pokarmowego, który pomaga zapanować nad ochotą na słodycze, wygładza krzywą cukrową, a także odpowiednia aktywność fizyczna. Namawiam na choć jedną wizytę u dietetyka, który ułoży dla Pani choć 7 jadłospisów - będzie Pani wiedziała jak komponować swoje posiłki.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
umów wizytę 0

Witam, sposobem żywienia, który jest najzdrowszy w świetle obecnej wiedzy żywieniowej i medycznej, także w redukcji masy ciała, jest dieta śródziemnomorska. By dobrze dobrać zalecenia ilościowe oraz spróbować ograniczyć w diecie słodycze, zamieniając je na inne produkty, niezbędne jest zebranie wywiadu żywieniowego i poznanie zwyczajów żywieniowych. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
umów wizytę 0

Witam Panią,

Słodycze to nałóg i można go pokonać!! Im mniej będzie Pani ich jadła tym szybciej o nich Pani zapomni. Apetyt na słodycze może być spowodowany źle zbilansowaną dietą. Jeżeli w jadłospisie są braki składników odżywczych a najczęściej zbyt mało węglowodanów złożonych to organizm zaczyna domagać się energii a w tym momencie Pani sięga po najprostsze jej źródło czyli cukry proste zawarte w słodyczach. Jeżeli jadłaby Pani regularnie 5 pełnowartościowych posiłków dziennie to z pewnością miałaby Pani mniejszą ochotę na słodkie.
Widzę że jest Pani z Warszawy więc serdecznie zapraszam na konsultację dietetyczną. Na wizycie bliżej przyjrzę się Pani obecnej diecie, wskażę błędy i postaram się przekazać Pani niezbędną wiedzę odnośnie zdrowego żywienia. W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam indywidualną i odpowiednio zbilansowaną dietę.

Jeżeli zdecydowałaby się Pani na współpracę zachęcam do kontaktu:
joana.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety