Problem z napletkiem - proszę o odpowiedź

Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem, czy stan, jaki u siebie zaobserwowałem jest patologiczny, czy też nie mam się czym przejmować. A mianowicie: 1) Czy moje wędzidełko napletkowe jest za krótkie? Gdy chcę ściągnąć napletek tak, by odsłaniał żołądź, mogę to zrobić, lecz nie mogę ściągnąć go dalej niż za rowek zażołędny. Gdy żołądź jest odsłonięta, wędzidełko jest napięte, lecz nie boli, jednak gdy chcę ściągnąć napletek dalej, wędzidełko bardzo się napina i pociąga żołądź. Czy to kwalifikuje się do leczenia? 2) Czy mam stulejkę? Gdy w stanie erekcji ściągnę napletek, on sam nie wraca prawidłowo, to znaczy bez żadnej pomocy wraca, lecz zwija się w rowku zażołędnym. 3) Napletek samoistnie nie odkrywa żołędzi w stanie wzwodu. W czasie spoczynku prącia skóra u ujścia napletka jest gruba, tworzy fałd i w ogóle nie odsłania żołędzi, natomiast w czasie erekcji bez żadnej pomocy odkryte jest 1/4 żołędzi. Czy napletek powinien się samoistnie zsuwać? Proszę o w miarę szybką i fachową odpowiedź. Dziękuję. Dodam, że mam 15 lat.
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana sytuacja być może nie sugeruje stulejki. Wydaje się, że jest stanem fizjologicznym.
W przypadku nieobrzezanych mężczyzn napletek okrywa żołądź zarówno w spoczynku, jak i we wzwodzie. Może to być całkowite okrycie lub tak jak napisałeś 3/4 powierzchni.
Napletek powinien być podatny na odciągnięcie i odsłonięcie żołędzi zarówno w spoczynku, jak i we wzwodzie. Nie powiny występować przy tym żadne dolegliwości bólowe. Oczywiste jest, że podczas wzwodu odczucia mogą być inne niż w czasie spoczynku prącia.
Po odciągnięciu napletka, zazwyczaj nie wraca samoistnie do wyjściowej pozycji, szczególnie podczas wzwodu. Wówczas ulega umiejscowieniu w rowku zażołędnym i możliwe jest ręczne naciągnięcie na żołądź.
Wędzidełko we wzwodzie jest napięte w pewnym zakresie, ale nie powinno powodować żadnych dolegliwości z tego powodu.
W opisanej sytuacji wydaje się, że nie ma powodów do niepokoju.

Redakcja abcZdrowie.pl