Problem z natręctwami i hipochondrią

Witam. Moj problem polega na tym, ze ciagle wmawiam sobie powazne choroby. Jak zle sie czuje to mysle , ze mam raka i nie dlugo umre. Czesto chodze do lekarzy. Mam fajnego chlopaka, zamiast myslec o naszej przyszłosci, chcemy miec rodzine. Wykancza mnie to, tylko czytam rozne artykuły o chorobach. Nie umiem cieszyc sie z zycia a mam dopiero 25 lat.

Szanowna Pani,

polecam terapię poznawczo behawioralną (można obejrzeć jej działanie w programie popularnym "W szponach obsesji", są też przypadki osób z hipochondrią) oraz ew. wsparcie ze strony psychiatry (przepisanie leków łagodzących objawy nerwicy). Jeśli nie ma jeszcze Pani postawionej diagnozy, wówczas wizyta u psychiatry jest konieczna.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak