Problem z nauką u 7-latka

witam mam problem z 7 latkiem. jest on w 1 klasie ale niezabardzo idzie mu nauka pani wychowawczyni wysyła na s do poradni niewiem co o tym myśleć proszę pomóżcie? beata

Witam. Proszę nie obawiać się wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Tam może Pani opowiedzieć o swoich wątpliwościach, syn zostanie zdiagnozowany i będzie Pani wiedziała czy faktycznie ma jakieś deficyty w zakresie umiejętności szkolnych. Uzyska też Pani dokładne wskazówki jak pracować z synem tak aby lepiej radził sobie w szkole. Pozdrawiam

Diagnostyka w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej to dobry pomysł. Będzie możliwość sprawdzenia gotowości szkolnej i poziomu funkcjonowania poznawczego. Jeśli są rzeczywiście jakieś obiektywne trudności, specjaliści zdiagnozują je , a także wskażą na możliwości poradzenia sobie. W razie potrzeby zaproponują psychoterapię, a także najlepsze metody wspierania rozwoju malucha.