Problem z nawiązywaniem kontaktu w pracy

Jestem zniechecona z chodzeniem do pracy ponieważ nie umiem rozmawiać z ludźmi mam pustkę w glowie zazwyczaj milcze strasznie mnie to meczy juz nie daje rady sprzatam klatki schodowe i widzę tych ludzi nie umiem zagadać nic zero myśli nic do głowy nie przychodzi co robić czy da się to wyleczyć ogólnie nawiązywanie kontaktu sprawia mi kontakt

Witam,
doświadczane przez Panią trudności nie dotyczą jedynie Pani, ale pojawiają się u części osób. Mogą mieć one różny charakter i nasilenie. To co jednak najważniejsze, to opisywany przez Panią sposób reagowania można wspomagać i zmniejszać jego nasilenie. Niemniej samodzielnie trudno jest zmienić pewien przyjęty sposób funkcjonowania. Dlatego zachęcam Panią do rozważenia konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. Jeśli chciałaby Pani skorzystać z pomocy refundowanej przez NFZ początkowo niezbędna będzie konsultacja u lekarza psychiatry. Wspomniani specjaliści będą w stanie ocenić nasilenie prezentowanych przez Panią sposobów reagowania oraz zaproponować pracę, która zmniejszy opisywaną przez Panią dezorientację w sytuacjach społecznych oraz wyuczy nowych sposobów działania w takich okolicznościach.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl