Problem z nawiązywaniem relacji i utrzymywaniem ich oraz otępienie emocjonalne

Mam problem z nawiązywaniem relacji i utrzymywaniem ich, jestem bardzo nieśmiała w nowej grupie. Nawet w grupie przyjaciół czuję się wyobcowana. Ponadto od kilku miesięcy towarzyszy mi otępienie emocjonalne-nie moge poczuć ani większej radości czy smutku, jakby moje emocje stały na jednym poziomie. Czasem tylko przebija się złość lub irytacja. Wszystkie sytuacje społeczne są dla mnie dziwne i stresujące, nie czuję potrzeby kontaktów z ludźmi. Niepokoi mnie to, co robić?

Witam. Myślę, że może być Pani bardzo trudno przebywać w środowisku rówieśniczym i radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Skoro zauważyła Pani swoje problemy i napisała tutaj o nich to jest to dobry pierwszy krok w kierunku zmiany na lepsze. Proszę umówić się z psychologiem, psychoterapeutą żeby o tym porozmawiać. Specjalista pomoże Pani znaleźć przyczyny takiego samopoczucia i pomoże lepiej radzić sobie w sytuacjach społecznych tak aby dawały Pani satysfakcję i radość. Pozdrawiam serdecznie

Warto zgłosić do psychologa- przyjrzeć głębszym, emocjonalnym źródłom trudności i możliwościom zmiany. Wspólna praca ma szanse przynieść lepsze radzenie sobie i wzrost satysfakcji z relacji interpersonalnych.