Problem z nawracającą grzybicą pochwy

Witam! Od jakiś dwóch lat borykam się z nawracającą grzybicą pochwy. W zasadzie to raz w miesiącu muszę iść do lekarza po leki. Znam już na pamięć nazwy i dawkowanie najczęściej stosowanych leków na grzybicę. Leki pomagają, ale często po skończeniu kuracji, po dwóch tygodniach zaczyna się wszystko od początku. Noszę przewiewną bieliznę, staram się nie jeść węglowodanów i podporządkowuję temu całe moje życie, a to i tak wraca. Co robić?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nawracjące infekcje grzybicze są wskazaniem do wykonania badania mykologicznego i zastosowania leczenia celowanego. Konieczne jest także przyjmowanie preparatów typu Lactovaginal by odbudować naturalną florę bakteryjną pochwy. Warto także zbadać partnera.