Problem z nawracającą grzybicą pochwy u 33-latki

Witam, Od roku próbuję wyleczyć grzybicę pochwy. Co miesiące robię wymaz bakteriologiczny i mykologiczny wraz z antybiogramem. Za każdym razem wychodzi b. liczna Candida a ostatnio i Streptococcus B. Jeśli chodzi o Candidę to za każdym razem wychodzi wrażliwość na inne leki. Na początku była nystatyna ale nie pomogła. Teraz do wyboru jest więcej substancji z tego co widzę a antybiogramie. Moje pytanie brzmi czy konieczne jest leczenie antybiotykiem tej bakterii Streptococcus? Niestety nawracająca Candida jest wynikiem stosowania antybiotyków na anginę i zatoki ( kilka razy w roku). Jak teraz wezmę kolejną penicilinę Candida chyba nigdy mnie nie opuści. Już nie wiem co robić. Ginekolodzy podzielili się na dwa obozy. Jedni każą brać penicilinę a inni leczyć bakterię naprawiając florę bakteryjną. Dodam, że bakteria również powraca po tych antybiotykach. I tak chodzę z bakterią i grzybem wydając mnóstwo pieniędzy na leki a efektów brak. Czy przy kuracji dopochwowej na Candidę można jednocześnie brać doustny probiotyk typu Provag czy trzeba czekać? Dodam, że nie mam partnera seksualnego, nie korzystam z basenu, sauny, siłowni, gąbek do mycia, i sztucznych materiałów. Dbam o higienę i noszę bawełniane majtki. Badania krwi, kału i moczu w normie. Pozdrawiam i liczę na jakieś podpowiedzi. Ola lat 32

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Przy leczeniu przeciwgrzybiczym może Pani równocześnie stosować probiotyki. Radziłbym skonsultować się z bardziej doświadczonym ginekologiem.