Problem z nawracającą grzybicą, upławy i świąd

Witam, od niecałego roku mam problem z nawracającą grzybicą upławy, świąd i pęknięcia które krwawią w okolicy pochwy.Zostaliśmy leczeni z Partnerem on dostawał orungal a ja zazwyczaj nystatyne,podmywam się wodą lub szarym mydłem.Jest to dla nas dosyć uciążliwe gdyż przestrzegam wielu zasad(nie korzystam z toalet publicznych, osobny ręcznik do stref intymnych dzień przed okresem oraz podczas dni płodnych odczuwam swędzenie sromu.Na szczęście cytologia wychodzi dobrze,ale nikt nie potrafi mi pomóc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli infekcje nawracają warto wykonać badania mikrobiologiczne, tj. wymaz w kierunku bakterii oraz grzybów, a następnie ewentualnie rozpocząć leczenie celowane.