Problem z nawracającą nerwicą u 27-latka

Witam po raz 4 dopadla mnie nerwica, leki czy zalamanie nerwowe, za kazdym razem wyglada to tak samo : duzo stresu przez dluzszy czas, brak ruchu, zla dieta i nagle atak paniki i zaczyna sie brak snu w nocy, ciagle uczucie leku, stresu niepokoju. Probuje powiedziec sobie ze to minie, ale niestety jest co raz gorzej... Wiec ide do lekarza, leczylem sie zawsze Mozarinem, lek zaczyna dzialac, leki i stres mijaja, zaczynam próbować wrócić do normalnych czynności az wkoncu jest na tyle dobrze ze zapominam lekow, odstawiam je samodzielnie... Branie leku trwa o kolo 4-5 miesiecy I po roku, czy po kolejncyh wielu stresach pojawiaja sie identyczne objawy, co moze byc przyczyna? Najgorsze ze w takich stanach pojawia sie lek od razu jak sie budze i towarzyszy mi przez caly dzien, probuje nie myslec ale mysli krążą caly czas w glowie i szukaja przyczyny i nagle pojawiaja sie pytanka ktorych nigdy nie bylo np. Czy kocham partnerke? Czy ona mnie kocha? Zaczynam się zastanawiać stresowac i tak w kolo, czy takie natrectwa myslowe i pytania ktorych nigdy nie bylo często pojawiaja sie w takich sytaucjach? Dodam ze np.gdy czyma zajme głowę ( film, rozmowa, prace domowe) pytania znikaja i stres...

Dzień dobry,
Doradzałabym rozpoczęcie psychoterapii u psychologa psychoterapeuty, gdyż sama farmakoterapia to za mało. Odstawianie leków na własną rękę to poważny błąd, bo zmieniają one biochemię mózgu dla którego nagłe odstawienie to szok. Leki należy odstawiać stopniowo i zawsze pod kontrolą lekarza. W przeciwnym razie może dojść do pogorszenia a nawet do nawrotu objawów. Dodatkowo ustąpienie objawów nie jest równoznaczne z wyleczeniem i to też należy brać pod uwagę. Zaburzenia z grupy lękowych niestety mają tendencję do nawracania i często bywają trudne w leczeniu. Odnośnie natrętnych myśli i pytań to bardzo często zmagają się z nimi osoby cierpiące na tego typu zaburzenia. Mam nadzieję, że podejmie Pan leczenia kompleksowe a więc połączenie farmakoterapii z psychoterapią i zobaczy Pan różnicę. Polecam książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/