Problem z nawracającymi krostkami na pośladkach

Witam, od kilku lat mam problem z krostkami na posladkach. Sa okresy kiedy problem sie nasila, np latem, sa okresy kiedy krostek prawie nie ma. Zmagam sie z tym juz dlugo, probowalam roznych sposobow. Dodam jeszcze ze mam bardzo delikatna skore, sklonna do podraznien. Bardzo dbam o higiene, oran nosze pelna, bawelniana bieliznJaka momoze bbyc rzyczyna tego nawracajacego prooblemu i jak z tym walczyc? Bardzo prosze o odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyczyną problemu mogą być: nieprawidłowa higiena, używanie drażniących środków myjących, zaburzenia hormonalne, cukrzyca i wiele innych schorzeń ogólnoustrojowych. W celu ustalenia konkretnej przyczyny konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. W tym celu proszę skonsultować się z lekarzem dermatologiem.