Problem z nerwami, lęk i problemy z koncentracją

Dzien dobry Mam problem z nerwami boje sie wszystkiego nie wiem juz jak sobie radzic szukam pomocy bylam u psychologa ale chyba nie byl to dobry lekarz bo po wizycie czuje sie jeszcze forzej boje sie polozyc spac cokolwiek zrobic nie moge sie na niczym skupic tylko mysle. Od grudnia malo co jej nawet jedzenia sie boje caly czas mi nie dobrze, jak zaczynam jesc to odrazu mam odruch wymiotny i zaczynam panikowac. Prosze o jakas pomoc szukalam jakiegos telefonu zaufania ale nie znalazlam

Szanowna Pani, widzę, że lęki o których Pani pisze znacznie utrudniają Pani funkcjonowanie, nie pozwalają normalnie żyć.
Problem wygląda poważnie i bardzo zachęcałabym Panią do wizyty u lekarza psychiatry, który pomoże wybadać przyczynę Pani lęku i zaleci konkretną formę terapii. Być może psycholog u którego Pani była nie był najwłaściwszą osobą aby pomóc Pani z tym problemem. Zachęcam Panią aby mimo wszystko się nie poddawać i poszukać profesjonalnej pomocy. Serdecznie pozdrawiam.

Witam,

Stany, o których Pani pisze są w pani odczuciu na tyle poważne, iż zdecydowała się Pani już wcześniej na konsultacje u psychologa. Wydaje się, że wizyta u psychiatry i konsultacja psychiatryczna może być także dobrym dobrym pomysłem.

Pozdrawiam,

Dzień dobry, jeżeli objawy maja tak duże nasilenie zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry. Lekarz zapisze odpowiednie leki, a kiedy te zaczną działać zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii. Psychoterapia jest procesem długotrwałym. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

to bardzo dobrze, że znalazła w sobie Pani energię, żeby skorzystać z pomocy z zewnątrz. Jednak w przypadku korzystania z usług psychologa, zwykle jedna wizyta nie wystarczy. Zazwyczaj jest to konsultacja, która daje możliwość klientowi na przedstawienie aktualnie doświadczanych trudności, które wpłynęły na decyzję poszukania kontaktu ze specjalistą. Takie spotkanie nie jest jeszcze podjęciem terapii, lecz dopiero ustaleniem najbardziej pomocnych form pracy nad rozwiązaniem bieżącego problemu a także sprawdzenie, czy osoba terapeuty odpowiada klientowi.
Jeśli więc osoba psychologa Pan odpowiadała, miała Pani do niego zaufanie, być może warto wrócić i podjąć pracę z tym właśnie specjalistą?

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel