Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z niedokrwieniem penisa

Witam. Mam 28 lat i uprawiam seks ze stałą partnerką ok. 5 razy w tygodniu, stosunki są satysfakcjonujące i trwają często ponad godzinę. Problem w tym, że mogę się kochać tylko 2 razy pod rząd (przerwa ok15 min) i przy 2 razie trudno jest utrzymać wzwód - potrzebuje mocnej stymulacji, a i tak nie zawsze się udaje. Krew szybko odpływa, lub koniec penisa jest niedokrwiony. Czy to objawy zaburzen?. W internecie ludzie piszą o kilku, kilkunastu razach pod rząd. Czy powineniem wykonać badania?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

Fora internetowe "przyjmą wszystko", podobnie jak papier. Nie warto zatem "wchodzić w rywalizację" z anonimowymi uzytkownikami internetu co do ilości odbywanych stosunkó seksualnych "pod rząd". Fizjologia męskiej reakcji seksualnej jest taka, że po orgaźmie zakończonym wytryskiem nasienia nastepuje okres refrakcji. Jest to czas "niewrażliwości" na kolejną stymulację seksualną. Zazwyczaj (w zależności od wielu czynników), a spośród nich- najważniejszego czynnika - wieku mężczyzny, okres refrakcji może trwać od kilkunastu minut do nawet jednej doby. Nie wydaje mi sie zatem aby opisywane przez Pana reakcje seksualne przy kolejnym stosunku stanowiły przejw patologii.

Pozdrawiam

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety