Kobieta , 21 lat Od urodzenia mam problem z niedowładem lewej stopy, jest ona mniejsza ok 1-2 rozmiary. Ponad to mam rozszczep kręgosłupa skolioze oraz lordoze. Od kilku lat widzę, że stan lewej nogi się pogarsza. Moje nogi po wysilku są jak z waty, słabe łydki, nie mogę stnąć na palcach.Od jakiegoś czasu utykam coraz bardziej. Wizyty u ortopedy nie przynoszą żadnych rezulatów. Dodam, że miałam robiony rezonans mgnetyczny, którego wyniki były pozytywne. Mam 21 lat i bardzo chciałabym wiedzieć co się dzieje.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Trudno to określić bez badania lekarskiego i wyników badań, być może pogłebiają się zmiany w kręgosłupie co powoduje ucisk nerwów i zwiększający się niedowład stopy.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Niedowład kończyn – Niedowład kończyn to osłabienie siły i ograniczenie ruchu kończyn. Wynika z uszkodzeń układu nerwowego w obrębie drogi ruchowej. Owa droga przewodzi impulsy nerwowe z kory mózgu do mięśni. Przyczyną niedowładów są także porażenia mięśni oraz zmiany organiczne.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: