Problem z niepełnym wypróżnieniem u 67-latki

Mam 67 lat. Do tej pory nie miałam takiego kłopotu jaki się pojawił przed świętami a mianowicie od ok. 10 dni nie wypróżniłam się całkowicie. Próbowałam sposobów domowych( picie przegotowanej wody, soku z buraków kompotu z suszu) zrobiłam sobie wlew doodbytniczo enema, zażywałam przez dwa dni po 2 tabletki na noc alaxu i 20 ml lactulosum rano użyłam czopku glicerol i dalej nie wiem co robić bo efekt znikomy . Teraz było dużo wolnych dni i trudno o poradę. Dzięki za szybką odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza. Po ustaleniu przyczyny nieprawidłowości możliwe będzie wdrożenie leczenia.