Problem z niską samooceną przy depresji

jestem za granica i nawet moj normalny doktor stwierdzil ze mam depresje ale sie wstydze isc do kogos, ale dzis czuje sie jakbhym spadla na dno, czuje sie tak iz wsystko co robi enie ma snense i nie moge sobie podardzic i czuje sie nie doceniona w domu i w pracy, nie mam do kogo sie zwrocic, widzialam Pani odpowiedzi i zrwacam sie do Pani z prosba o pomoc, nie mam tutaj nikogo z kim moge porozmawiac, a mam 2 dzieci i chce dla nich zyc i byc zdrowa, to juz trwa 2 lata, czekam na Pani odpowiedz

Witam, leczenie depresji to złożony problem, często wymaga łączenia farmakoterapii z psychoterapią i generalnie dłuższej perspektywy czasowej. Jeżeli krępuje się Pani pójść do kogoś to może na początek odbędzie Pani konsultację poprzez skype? Umożliwi ona zebranie wywiadu psychologicznego i zaproponowanie dalszego postępowania. Jest wiele poradni internetowych, ja sama również realizuję tego rodzaju konsultacje. Zapraszam do kontaktu drogą mailową w celu umówienia się na wirtualne spotkanie - dane kontaktowe znajdzie Pani na mojej stronie internetowej : www.psychoterapia-trojmiasto.eu .Pozdrawiam

Dzień dobry,

Skoro chce Pani zmienić swój obecny sposób przeżywania/funkcjonowania to namawiam - pomimo Pani wstydu - udać się do lekarza psychiatry, który po 1). zdiagnozuje Pani trudności, a po 2). zaproponuje odpowiednią farmakoterapię (jeżeli będzie taka konieczność). A jeżeli ma Pani możliwość to znaleźć polskojęzycznego psychoterapeutę i umówić się na wizytę konsultacyjną. Bądź - przy odpowiedniej znajomości języka/braku polskich specjalistów - znaleźć "lokalnego" psychoterapeutę.