Problem z objadaniem się i jedzeniem zbyt wielu słodyczy

Witam, mam problem z objadaniem się i jedzeniem zbyt wielu słodyczy. Kiedy już zjem coś słodkiego w ciągu dnia, muszę zjeść dostarczyć swojemu organizmowi kolejną dawkę cukru, a potem chcąc przestać jeść słodycze zaczynam jeść co popadnie byle nie słodkie, co prowadzi do wieczornego obżarstwa. Nie umiem sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc.

Proszę pomyśleć o skonsultowaniu się z dwoma specjalistami - dietetykiem i psychologiem. Dietetyk pomoże Pani ułożyć jadłospis w taki sposób, żeby dostarczała Pani organizmowi potrzebne elementy, pomoże zbilansować dietę. Natomiast wspólnie z psychologiem będzie mogła Pani przyjrzeć się swojemu stylowi jedzenia i funkcjonowania na co dzień. Jedzenie słodyczy czy innych produktów może pełnić czasem rolę zagłuszania emocji. Dlatego warto przyjrzeć się w takim przypadku także i Pani emocjom, odczuciom, potrzebom.

Zachęcam do bezpośredniej konsultacji ze specjalistą m.in. dietetykiem i psychologiem. Ich pomoc może okazać się istotna w rozwiązaniu Pani problemu.