Problem z obwisłym brzuchem

Witam. Mam 18 lat i rok temu ostro wziąłem się do pracy, gdyż miałem sporą nadwagę. Begałem, stosowałem dietę, ćwiczenia itd, i udało mi się zrzucić dużo ciała tyle że pozostał jeden szkopuł - obwisły brzuch - nie jest może jakiś olbrzymi ale fałdki bardzo mnie krepuja i irytuja zarazem. Nie wiem co robić, gdyż nie chcę już tracić na wadze, lecz z wielką przyjemnoscią pozbyłbym się tego obwisłego brzucha. Proszę o pomoc, gdyz już od dłuższego czasu jestem w kropce i kompletnie nie wiem co robić, Dziękuje.

Witam serdecznie,

Podstawą powinna być dieta i systematyczna aktywność fizyczna.

Przykładowe ćwiczenia  na płaski brzuch to:

•    brzuszki proste,
•    brzuszki skośne,
•    skłony w przód do siadu równoważnego,
•    brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
•    prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
•    unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
•    "rowerek",
•    zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

W trakcie wykonywania codziennych czynności może Pan również wykonywać spięcia brzucha.
Dobrze gdyby udało się Panu zasięgnąć porady trenera fitness odnośnie ćwiczeń szczególnie w Pana przypadku zalecanych. Być może opracowałby dla Pana specjalny program treningowy.

Stan skóry brzucha znacząco poprawiają codzienne masaże.
Może Pan także stosować ciepło-zimne natryski.
Na rynku istnieje także dużo specjalistycznych preparatów kosmetycznych, które poprawiają napięcie skóry.
Pozdrawiam