Lekarz od odbytu - do kogo powinienem się udać?

Jestem 28-letnim mężczyzną. Mam problem związany z odbytem. Przeszedłem badanie proktologiczne, które nie wykazało żadnych zmian zapalnych oraz żylaków. Co pasuje do moich objawów i do jakiego lekarza od odbytu mam się udać? Więcej inf.:  swędzenie, pieczenie odbytu, skóra na odbycie jest jakby ponacinana, brak krwi w stolcu, regularne wypróżnienia, brak zaparć, nie używam żadnych ostrych przypraw, piję alkohol w śladowych ilościach, do higieny używam szarego mydła. Czy jest jakiś lekarz od odbytu, który byłby w stanie mi pomóc? To raczej nie powinno skończyć się jedynie na badaniu proktologicznym, ponieważ, jak już wspomniałem, nic ono nie wykazało. Czy mógłbym dowiedzieć się jaki lekarz od odbytu mógłby mi pomóc? Bo już nie bardzo wiem co mam robić z moim problemem, zwłaszcza że jest on dla mnie dosyć wstydliwy... Prosze o pomoc i informację w tej sprawie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Powyższe objawy mogą wskazywac na jakiegoś rodzaju infekcję, zapalenie odbytu. Właściwym lekarzem w tym przypadku wydaje się właśnie proktolog. Być może powinien Pan także skorzystać z porady lekarza dermatologa-wenerologa. A do tego czasu spróbować zastosować do higieny mydło z substancją antybakteryjną.
Pozdrawiam!