Problem z odchudzaniem

Mam 29 lat, 164 cm wzrostu i obecnie ważę 62kg. Chodzę 2 x w tyg. na siłownie (ćwiczenia siłowe i aerobowe) i 1 x w tyg. na basen. Prowadzę raczej aktywny tryb życia, nie spędzam czasu na kanapie przed telewizorem. W wolnych chwilach wybieram spacer. Nigdy nie stosowałam żadnych diet, jadłam normale posiłki, dużo słodyczy i moja waga od 49 kg wzrastała systematycznie z wiekiem do 57 kg i wówczas zatrzymała sie na ostatnie kilka lat. Przez ostatnie pół roku "zdobyłam" te 5 extra kg i nie mogę się ich pozbyć. Obecnie staram się jeść ok. 5 posiłków dziennie. Odstawiłam słodycze. Nie jem ziemniaków ani żadych mącznych dań. Pieczywo pełnoziarniste. W rodzinie nikt nie cierpi na otyłość. Nie konsultowałam się z lekarzem. Nie choruję na przewlekłe choroby. Przykładowy jadłospis: płatki fitness z jogurtem naturalnym; 2 kromki pieczywa (bez masła) z chudą wedliną lub białym serem; pieczona pierś z kurczaka z warzywami; brzoskwinia/sorbet owocowy; 2 kromki pełnoziarnistego pieczywa (bez masła) z serkiem i pomidorem.

Witam!

Pani jadłospis wydaje sie prawidłowy - nie widzę w nim większych błędów, nad którymi trzeba byłoby popracować. Jednak według tego, co Pani pisze - coś sie dzieje. Niech Pani zwróci uwagę na dodatkowe kilokalorie, na przykład z cukru dodawanego do kawy lub herbaty, na słodzone napoje gazowane typu cola oraz soki owocowe - może zupełnie nieświadomie spożywa Pani więcej kaloriii niz sądzi. To, co może Pani jeszcze zrobić to jeść tych pięć posiłków zawsze o tych samych godzinach, a między nimi pić wyłącznie wodę niegazowaną (w ilości ok. 2 litrów dziennie). Dodatkowo radzę mimo wszystko zwiększyć aktywność fizyczną. Jeśli po 2 tygodniach nadal waga będzie wskazywać taką samą masę ciała, proszę się udać do lekarza - może ma Pani zaburzenia hormonalne i wymaga leczenia, sama dieta w takim wypadku nie pomoże.

Pozdrawiam