Problem z odchudzaniem córki

moja córka ma 13 lat i uważa, że jest za gruba - ma 2 kg nadwagi. nie potrafię jej wytlumaczyc ze to nic takiego, a ona i tak chce sie odchudzać i po kryjomu wyrzuca jedzenie. Co zrobić? Jak z nią rozmawiać, jak pomóc? Bardzo proszę o poradę!
ponad rok temu

Witam
Jeśli córka ma problem z własnym wizerunkiem i uważa , że powinna wyglądać inaczej, według niej lepiej , gdy będzie szczuplejsza, należałoby w różnych sytuacjach utwierdzać ją w przekonaniu, że jest wartościową osobą, przy różnych czynnościach , obowiązkach , które wykonuje w domu, mówić jej ,że dobrze coś zrobiła, że świetnie sobie poradziła, doceniać ją różnych sprawach, także w kwestiach wyglądu; mówić jej że dobrze wygląda w jakimś ubraniu, często zauważać u niej dobre cechy, jeśli Pani zauważy , że problem nadal trwa i dalej się odchudza, dobrze by było wspólnie z córką opracować zdrowy styl odżywiania , na czym skorzysta cała Pani rodzina, ustalić jadłospis na cały tydzień, gdzie będzie więcej warzyw, owoców, chudego mięsa, wody mineralnej, co wyjdzie na zdrowie całej rodzinie i na pewno sylwetka też się poprawi. Jeśli nadal problem będzie się pojawiał należałoby udać się do specjalisty psychologa, terapeuty , który pomoże wzmocnić samoocenę córki, uwierzyć jej i odkryć mocne strony i lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami.
Pozdrawiam
Anna Reklewska- psychoterapeuta

Okres dorastania to czas w którym często nie jesteśmy zadowoleni z siebie. Nawet jeżeli córka stwierdzi, że chce te 2kg schudnąć bo będzie lepiej się czuła, to jeżeli nie zagraża to jej zdrowiu (niski BMI) to może podjąć to wyzwanie i zamiast wyrzucać jedzenie nauczyć się dopasowywać potrawy i ich wartości kaloryczne do jej potrzeb dzięki wizycie u dietetyka. Zachęcam do sfinansowania takiej wizyty tak abyście obie miały zaspokojone potrzeby: córka zadowolona z wyglądu, pani spokojna o jej zdrowie fizyczne. Doświadczony dietetyk będzie umiał zdiagnozować czy córka realnie podchodzi do trudności czy może należy przemyśleć wizytę u psychodietetyka.