Problem z oddawaniem moczu

Witam! Od kilku lat mam następujące objawy: - kiedy próbuję oddać mocz, to nie następuje to od razu, lecz po kilku/kilkunastu sekundach, - jak przetrzymam moment oddania moczu, to mimo dużego parcia strumień oddawanego moczu jest słaby, - nie mam potrzeby częstego oddawania moczu ani w dzień, ani w nocy, - nie odczuwam bólu podczas mikcji, - pomimo zakończenia oddawania moczu, ponowna próba po kilku minutach jest skuteczna - trochę moczu udaje się oddać, ma to miejsce zawsze np. po oddaniu stolca, - robiłem badanie moczu - wynik prawidłowy, - badanie PSA - wynik 0,44. Proszę o interpretację mojego przypadku. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie!

Prawidłowy proces opróżniania pęcherza moczowego może być w różnorodny sposób zaburzony. Również niepełne opróżnienie pęcherza czy opóźnione opróżnienie pęcherza należą do zaburzeń opróżniania pęcherza i wymagają dalszej diagnostyki.
Powodem zaburzeń może być między innymi zaburzenia nerwów obwodowych, zaburzenia zlokalizowane w ośrodkowym układzie nerwowym, a w niektórych przypadkach także sytuacje stresowe i podłoże psychiczne mogą być powodem objawów.

Leczeniem podobnych zaburzeń zajmuje się urolog - skierowanie do lekarza specjalisty wystawia lekarz rodzinny. Czasami leczenie wymaga również wizyty u neurologa. Prawdopodobnie lekarz skieruje Pana na badania dodatkowe.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty