Problem z oddawaniem moczu

Witam! Od kilku lat mam następujące objawy: - kiedy próbuję oddać mocz, to nie następuje to od razu, lecz po kilku/kilkunastu sekundach, - jak przetrzymam moment oddania moczu, to mimo dużego parcia strumień oddawanego moczu jest słaby, - nie mam potrzeby częstego oddawania moczu ani w dzień, ani w nocy, - nie odczuwam bólu podczas mikcji, - pomimo zakończenia oddawania moczu, ponowna próba po kilku minutach jest skuteczna - trochę moczu udaje się oddać, ma to miejsce zawsze np. po oddaniu stolca, - robiłem badanie moczu - wynik prawidłowy, - badanie PSA - wynik 0,44. Proszę o interpretację mojego przypadku. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Prawidłowy proces opróżniania pęcherza moczowego może być w różnorodny sposób zaburzony. Również niepełne opróżnienie pęcherza czy opóźnione opróżnienie pęcherza należą do zaburzeń opróżniania pęcherza i wymagają dalszej diagnostyki.
Powodem zaburzeń może być między innymi zaburzenia nerwów obwodowych, zaburzenia zlokalizowane w ośrodkowym układzie nerwowym, a w niektórych przypadkach także sytuacje stresowe i podłoże psychiczne mogą być powodem objawów.

Leczeniem podobnych zaburzeń zajmuje się urolog - skierowanie do lekarza specjalisty wystawia lekarz rodzinny. Czasami leczenie wymaga również wizyty u neurologa. Prawdopodobnie lekarz skieruje Pana na badania dodatkowe.

Pozdrawiam