Problem z oddawaniem moczu i lekki ból jąder a przeziębienie pęcherza moczowego

Witam.Mam 19 lat i od jakiegoś tygodnia mam problem z oddawaniem moczu. Odczuwam bardzo często parcie na mocz, nawet gdy niedawno skorzystałem z łazienki. Czuję też jakby lekki ból jąder. Dodam, że byłem też przez ten tydzień przeziębiony. Czy to możliwe, że przeziębiłem też pęcherz moczowy? Brałem lek Urofuraginum, witaminę C jednak znacznej poprawy nie widzę.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym i wykonanie badania ogólnego moczu. Objawy kliniczne faktycznie wskazują na zapalenie pęcherza moczowego. Jeśli przyczyną dolegliwości okaże się infekcja w drogach moczowych - w/w badanie to wykaże i lekarz zleci odpowiednie leczenie antybiotykowe. Dolegliwości powinny ustąpić już po kilku dniach od rozpoczęcia leczenia. Istnieją szczepy bakterii oporne na furaginę dlatego też nie zawsze jej zastosowanie przyniesie oczekiwany skutek leczenia.