Problem z oddawaniem stolca u 6-latka

mój 6 letni synek ma problemy z oddawaniem stolca.Jego stolec nie jest twardy ,ale robi go długo, ale jest cienki i krótki.po oddaniu stolca czuje świąd,który po umyciu przechodzi. W dzień kilka razy popuszcza w bielizne,czasem ma bardzo wydęty pępek.

Witam. Zaparcia u dzieci najczęściej mając charakter psychogenny (dyskomfort i wstyd przy oddawaniu stolca) lub wynikają z nieprawidłowej diety. Proszę wzbogacić dietę dziecka o produkty bogate w błonnik oraz dużą ilość warzyw i owoców. Dziecko powinno również wypijać jak największą ilość niegazowanych i niesłodkich płynów.