Problem z oddychaniem podczas snu

Witam mam poważny problem mianowicie od kilku dni kiedy zasypiam od razu się budzę bez powietrza mam wrażenie że jak przechodzę już w ten stan snu to nagle zatrzymuje mi się serce i by powrócić do normalności to muszę złapać dużo powietrza by zacząć normalnie oddychać i jest tak codziennie. Dlaczego tak się dzieje jaka może być tego przyczyna? Bardzo źle się czuje z tym i boję się zasypiać. Proszę o pomoc. Mam 36lat Facet nie palę od czasu do czasu wypiję piwo.

Dzień dobry!
Z pewnością objawy, o których Pan wspomina należą do bardzo uciążliwych, warto więc szybko działać, zanim sen zacznie się Panu kojarzyć nieprzyjemnie - już wspomina Pan, że zasypianiu towarzyszy lęk.
Przyczyn Pańskiej dolegliwości może być wiele. Żeby ją odnaleźć, najpierw należy wykluczyć przyczyny somatyczne (np. związane z migdałkami) - trzeba się więc udać do lekarza pierwszego kontaktu, ewentualnie do laryngologa. Jeśli zaś przyczyna nie znajduje się w ciele, w dalszej kolejności można udać się do psychiatry lub do Poradni Leczenia Zaburzeń Snu. Takie poradnie znajdują się zazwyczaj w większych miastach.
Życzę powodzenia i pozdrawiam!