Problem z oddzieleniem życia zawodowego od spraw prywatnych

Ostatnio mam gorszy okres w sprawach zawodowych i prywatnych co odbija się na moim życiu prywatnym. Ostatnio nawet rozmowa z koleżanką skończyła się moim wybuchem złości. Nie wiem jak sobie z tym poradzić i oddzielić życie prywatne od zawodowego.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem powinna Pani znaleźć odpowiedni dla siebie sposób radzenia sobie ze stresem. Może Pani na przykład obniżać napięcie nerwowe - poprzez aktywność fizyczną lub ćwiczenia relaksacyjne. Może Pani także stosować pozytywne wizualizacje - wzmacniać optymizm oraz nadzieję na to, że wszystko się ułoży.
Warto również, aby miała Pani "odskocznię" od życia zawodowego - może ma Pani hobby, które mogłaby Pani rozwijać?
Pozdrawiam

Witam,
rozumiem, że sprawy zawodowe są w ostatnim czasie szczególnie trudne. W związku z tym, zachęcam do poświęcenia szczególnej uwagi życiu prywatnemu. W chwili, gdy w jakimś obszarze życia, ciężko nam o uzyskanie satysfakcjonującego wpływu, warto zatroszczyć się o te obszary, gdzie ten wpływ łatwiej jest uzyskać. Może warto zorganizować rodzinny obiad lub wycieczkę? Pomocna może okazać się również większa dbałość o własny relaks - jesień to przyjemny okres na spacery, jazdę na rowerze albo wyjście na basen.
Pozdrawiam,
M. Kaczmarek-Dylewska

Witam!
Trochę za mało informacji Pani udzieliła. Na czym polega ten kłopot z oddzieleniem życia zawodowego od prywatnego? Czy chodzi tu o przenoszenie emocji i konfliktów z pracy na najbliższe osoby? Czy o przynoszenie zadań zawodowych do domu i przeciążenie tymi obowiązkami? Jak długo to trwa? W związku z tym mogę się jedynie odnieść do Pani nieporozumienia z koleżanką. Proponuję jej spokojnie wyjaśnić, co obecnie Pani przeżywa i przeprosić za swój wybuch.
Pozdrawiam!