Problem z odżywianiem u partnera

Witam. Mam problem z partnerem. Ma problemy z odrzywianiem. Ciężkoi dLugopracuje. W pracy tylko kanapki. PProszę poradzcie co mam mu szykować do jedzenia żeby nie tracił na wadze tylko trochę przybrał. Chudnie w oczach malo je i mówi ze nie jest głodny. Ze zdrowiem tez nie ma problemów. Dodam ze może cały dzień nic nie jeść i nie jest głodny. Kolacja mu wystarczy.

Witam, zazwyczaj brak apetytu wiąże się z występowaniem choroby. Polecam wizytę u lekarza i zrobienie podstawowych badań (np. morfologia krwi). Następnie dobrze by było udać się na konsultację do dietetyka, który oceni stan odżywienia partnera, jego zapotrzebowanie kaloryczne oraz doradzi co zrobić aby zwiększyć apetyt i przybrać na masie.Brak apetytu może wiązać się także z monotonnym jedzeniem tych samych potraw/produktów czy złym doprawianiem dań. Może warto wprowadzić do jadłospisu coś nowego.Ważne jest prawidłowe odżywianie, posiłki powinny być spożywane w ilości 4-5 na dzień, w odstępach nie dłuższych niż 3-4 godziny. Ciężko jest mi doradzić, co mogłaby Pani przyrządzać do jedzenia partnerowi, ponieważ nie napisała Pani jaki typ, pracy wykonuje i czy np. ma możliwość podgrzewania posiłku w miejscu pracy.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek