Problem z okazywaniem uczuć u 18-latki

Witam. Mam problem z okazywaniem uczuć. Jestem 18letnia dziewczyną. Gdy rozmawiam lub piszę sms z chłopakami, po pewnym czasie czuje do nich obrzydzenie, nie mam ochoty na niego patrzeć ani z nim rozmawiać, chce mi się wymiotować. Nie czuję pociągu seksualnego do dziewczyn. Gdy miałam 2 i pół lat ojciec mnie zostawił i do tej pory nie utrzymuje ze mną kontaktu. Bardzo proszę o poradę jak to wyleczyć i z czego wynika to zaburzenie.

Sposób na poznanie przyczyn problemów i poradzenie sobie z nimi to w takim przypadku psychoterapia - tam będzie mogła Pani opowiedzieć o swoich problemach komuś, kto ma możliwość spojrzenia na nie z dystansu, a czasem z boku po prostu więcej widać...

Pozdrawiam!

Dzień dobry, pisze Pani o problemie z okazywaniem uczuć oraz o poczuciu obrzydzenia w stosunku do chłopaków - to dwie różne sprawy. Nie wiem na ile poważny jest Pani problem. Zachęcam do kontaktu z psychologiem - podczas sesji może Pani dokładnie opowiedzieć o naturze problemu i zastanowić się razem ze specjalistą co robić dalej. Pozdrawiam.