Problem z opanowaniem emocji i permanentne uczucie stresu

Witam, Mam 20 lat, od dwóch lat nie radze sobie ze swoimi emocjami. Wpadam w złe nastroje bardzo łatwo, bez przyczyny czuję stres, napięcie, po prostu nerwy rozsadzają mnie od środka, często przy tym boli mnie glowa i mam mroczki przed oczami, wpadam tez w histerie , wtedy jedynym wyjsciem jest wyplakanie sie do wyczerpania sil. bylam u psychologa, poradzila mi pojsc do psychiatry, a psychiatra powiedzial ze to zaburzenie adaptacyjne (ciezkie studia) i zapisal leki na uspokojenie, co mam robic?

Witam serdecznie, Istotne zmiany życiowe lub stresujące wydarzenia mogą prowadzić do uczucia distresu oraz zaburzeń emocjonalnych, które ograniczają zdolność do wykonywania codziennych obowiązków. Jest to właśnie zaburzenie adaptacyjne, które należy do grupy zaburzeń nerwicowych. Zaburzenia adaptacyjne często mijają samoistnie wraz z procesem przystosowania się do zmian. Ty napisałaś, że utrzymują się u Ciebie już około dwóch lat, dlatego dobrze zrobiłaś, że zdecydowałaś się na pomoc specjalisty. Jednak moim zdaniem oprócz brania leków powinnaś poszukać odpowiedniej dla siebie psychoterapii. Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią do rozważenia podjęcia terapii, by pomóc sobie w trudnościach codzienności.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com