Problem z opanowaniem emocji u 14-latki

Mój 14letni syn ma problem z panowaniem nad emocjami. Popada z jednej skrajności w drugą. Sam mówi o tym, że nie wie jak rozładować poziom zdenerwowania. Dodam, że jego ojciec ma ten sam problem. Chodziłam z synem do psychoterapeuty lecz niczego to nie zmieniło.Zastanawiam się, czy można w takich przypadkach wspomóc się farmakologicznie?

Dzień dobry!

Regulowanie swoich emocji jest sztuką, której trzeba się nauczyć, wypracować i wytrenować. Drogą takiego treningu jest samo życie, życie w rodzinie, ale też psychoterapia, którą warto kontynuować.
Być może obecnie zachowanie syna jest szczególnie trudne ze względu na okres dojrzewania (naturalny i prawidłowy), ale z czasem dzisiejsza praca przyniesie pożądane efekty.
Warto także, aby sam mąż skorzystał z pomocy psychoterapeutycznej, aby być dla syna dobrym wzorem, uczyć go swoim przykładem radzenia sobie z problemami emocjonalnymi.
Stosowanie leków u dziecka, u którego nie zdiagnozowano żadnej choroby, wydaje się bezzasadne i niepotrzebne, a wręcz potencjalnie szkodliwe. Nie wyleczy przyczynowo.

Pozdrawiam!