Problem z opanowaniem emocji u 19-latki

Witam, mam problem z opanowaniem emocji.Z byle powodu wystarczy że się zdenerwuję.Wtedy zaczynam przeklinać, i się denerwować.Najgorsze to że mam problem z rano ze wstawaniem wstaje nie wyspana, i chce mi się dalej spać.W ciągu dnia nie mam sił na nic, a kiedy mam dużo rzeczy do zrobienia wpadam w złość, co robić jak sobie z tym radzić?Pozdrawiam

Witam,
niestety portal internetowy nie pozwala na przeprowadzenie wywiadu, który umożliwiłby stawianie stosownych rozpoznań. Dlatego zachęcam aby udała się Pani do specjalisty-psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty. Z usług tych specjalistów można skorzystać prywatnie lub w ramach refundacji NFZ (w Poradni Zdrowa Psychicznego). Po zebraniu stosownego wywiadu specjalista będzie mógł odnieść się do przyczyn obserwowanych u Pani zachowań, a także zaproponować właściwe oddziaływania (tj. psychoterapia).
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Podobne objawy mogą być sygnałem nadmiernego stresu psychicznego, kryzysu lub choroby (np depresji). Jest to także ważny sygnał dotyczący zaniedbywania pewnych potrzeb (np odpoczynku). W takich sytuacjach warto zastanowić się nad możliwymi zmianami, prowadzeniem zdrowszego (w sensie psychicznym) trybu życia, ponownego przewartościowania priorytetów itp. Zachęcałabym do podjęcia konsultacji z psychologiem, który zdiagnozuje i pomoże poradzić sobie z objawami.