Problem z orientacją seksualną u 20-latki

Witam. Mam 19 lat. I od kilku lat bardzo mnie pociągają kobiety i też chce być w związku z Kobietą. Ale też podobają mi się faceci lecz nie uznaje sexu z facetem. :/ Czy to oznacza że jestem bi ? Czy lesbijką ? :/

Witam, jest Pani w wieku, w którym można się jeszcze przyglądać samemu sobie w tym obszarze. Jeżeli odczuwa Pani pociąg seksualny do obu płci to znaczy, że prawdopodobnie jest Pani biseksualna, chyba, że słowo" podobają mi się faceci" nie oznacza pociągu seksualnego do nich. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Możliwe, że, tak, jak Pani napisała, może być Pani osobą biseksualną bądź homoseksualną. Bardziej prawdopodobne jednak jest, że będąc tak młodą jeszcze osobą, szuka Pani swej tożsamości - w tym również tożsamości seksualnej. Tym poszukiwaniom towarzyszą dylematy związane z własną orientacją seksualną, wynikające najczęściej po prostu z ciekawości.
Jako, że z postu nie wynika, by opisana sytuacja wiązała się z jakimś dyskomfortem, wydaje się, że może Pani nadal przyglądać się sobie i swojemu rozwojowi. Nie tylko temu związanemu ze sferą seksualną.

Pozdrawiam.