Problem z osiąganiem wytrysku podczas stosunku

witam. mam problem z osiagnieciem wytrysku podczas stosunku. Czy zaprzestanie masturbacji rozwiąże ten problem?

Dzień dobry!

Jeśli problem powstał z powodu zwiększonej ilości masturbacji, jak pana pytanie by sugerowało , to może tak być. jednak sugeruję osobisty kontakt z seksuologiem celem ustalenia przyczyn tego problemu, bo może być złożony.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Może tak - może nie. Podaje Pan zbyt mało informacji, aby stwierdzić, jakie mogą być przyczyny trudności z osiągnięciem orgazmu/ wytrysku podczas stosunku i czy nawyki masturbacyjne mogą być jednym z nich.

Pozdrawiam!