Problem z osiągnięciem orgazmu a nadwaga

Od dwóch lat współżyje ze swoim narzeczonym, jednak mimo tego że jest mi bardzo przyjemnie nie potrafię osiągnąć orgazmu. Jestem kobietą przy kości i zastanawiałam się czy to może mieć z tym coś wspólnego. Gdy próbowałam sama się do niego doprowadzić to udało się to tylko po przyłożeniu wibratora do łechtaczki. Nic innego nie działa. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest tego możliwa przyczyna.

Witam Pania,

Jest Pani bardzo młoda, dopiero uczy się Pani kobiecej seksualności.Kobiety często dopiero z biegiem lat i nabywaniem doświadczeń seksualnych uczą się przeżywać orgazm podczas stosunku seksualnego. Często jednak sama stymulacja pochwowa nie stanowi wystarczajacego bodźca pozwalającego na przeżyciae orgazmu. Często potrzebna jest u kobiet także stymulacja łechtaczki podczas stosunku. Stymulacja taka może być prowadzona przez partnera jak i bezpośrednio przez samą kobietę. Warto nadal zapoznawać sieze swoją seksualnością, odkrywać swoją mapę erotyczną, sprawwdzać jaka stymulacja może prowadzić do orgazmu. Dobrze aby poza stymulacją wibratorem, próbować jednak takich technik, które mogą być odtworzone przez partnera podczas Państwa zbliżenia intymnego (niektórzy mężczyźni, zwłąszcza młodzi czy niedoświdczeni mogą odbierać wibrator jako "konkurenta"). W związku z tym, ze nie podałą Pani swojego BMI trudno mi ocenić ew. wpływ tego czynnika na Państwa aktywność seksualną. Otyłość może utrudniać przeprowadzenie niektórych pieszczot, czy wykorzystanie niektórych technik seksualnych.Otyłość nie powinna mieć jednak bezpośredniego wpływu na zdolność do przeżywania orgazmu. Z drugiej strony otyłość w dłuższej perspektywie negatywnie wpływa na seksualność oraz powoduje osłąbienie libido. Warto zatem zmierzyć się z problemem otyłości, gdyż jeśli problem pogłębi się, może negatywnie rzutować na Pani życie intymne.

Pozdrawiam!