Problem z osiągnięciem orgazmu podczas stosunku

Dzień dobry. Wiem, że podobne problemy był już przerabiane ale w żadnym nie znalazłem pełnej odpowiedzi na moje pytanie. Od długiego czasu jestem z dziewczyną, podczas pieszczot gdy robi mi "dobrze" lub gdy sam się masturbuję nie mam problemu z "dojściem" natomiast podczas stosunku nie mogę "dojść". Wyczytałem że to przez to że długo się masturbowałem, no i moje pytanie, czy wystarczy że przestanę się masturbować i za jakiś czas znów spróbuję sexu z dziewczyną i problem powinien ustąpić?

Witam, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jeżeli przyczyną trudności z orgazmem jest np przyzwyczajenie do siły czy specyfiki bodźców podczas masturbacji to po zaprzestaniu masturbacji po jakimś czasie powinno dojść do zmiany, Ale czasami przyczyny braku orgazmu podczas penetracji są bardziej złożone, i problem wymaga dokładnej diagnostyki i pomocy seksuologicznej.Pozdrawiam

Dzień dobry!

Tzw. wytrysk opóźniony może mieć różne źródła. Jednym z nich są właśnie nawyki masturbacyjne. Nie jest jednak możliwe przewidzieć, czy rzeczywiście jest to to jedyna i dominująca przyczyna w Pana sytuacji oraz jakie działania byłyby najwłaściwsze. Niekiedy ograniczenie masturbacji, czas i stopniowe zbieranie doświadczeń seksualnych z partnerkę jest wystarczające i właściwe - niekiedy nie. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa.

Pozdrawiam!