Problem z osiągnięciem orgazmu u 20-latki po traumatycznym pierwszym razie

Dzień dobry. Jestem kobietą w wieku 20 lat i mam problem z osiągnięciem orgazmu. Wiem, że jestem w młodym wieku, ale fakt ten sprawia przykrość mojemu chłopakowi. Niestety miałam bardzo traumatyczny pierwszy raz i podczas stosunku często mi się to przypomina i odbiera całą radość z seksu. Staram się odstresować mój chłopak też bardzo się stara bym czuła się w 100% bezpiecznie, ale niestety wciąż mamy problem. Czy można temu jakoś zaradzić?

Nie podaje Pani okoliczności traumatycznego pierwszego razu, ale co charakterystyczne przy stosunkach z chłopakiem odtwarza się w Pani emocjonalne przeżycie inicjacji.Warto w tej sprawie skonsultować się z psychoterapeutą, np. z psychologiem-seksuologiem. Pani trudność jest jak najbardziej uleczalna, tak aby mogła Pani czerpać satysfakcję ze zbliżeń z chłopakiem bez odtwarzania przeszłych doświadczeń.

Witam
Tak jak to pani opisała, ten pierwszy raz jako traumatyczny to pozwala mi sadzić ,że nie odreagowała pani w jakikolwiek sposób tego zdarzenia. Dlatego aby uzyskać satysfakcję z seksu proszę zgłosić się do seksuologa , który poradzi pani jak uporać się z tym problemem . Niestety można to przerobić tylko w trakcie wizyty osobiście u specjalisty.
Pozdrawiam